מדידת רעש

אקוצ'ק - מדידת רעש

העולם שלנו הוא עולם רועש ומרעיש מבוקר עד ערב, בשעות היום ובשעות הלילה, במנוחה ובעבודה, תמיד יש סביבנו רעשי רקע, מכשירים פועלים, כלי תחבורה חולפים או אנשים שמדברים או צועקים, וכל אלו גורמים לנזקים בריאותיים שהולכים ומתפתחים שעה שעה ויום יום, אז, אם אפשר להנמיך קצת את הווליום ולבצע מדידת רעש מקצועית במקום העבודה או בסביבת המגורים, מדובר על המלצה שיש לצידה תועלות ויתרונות רבים ועל כך במאמר זה.

המשרד לאיכות הסביבה קבע הגדרות לסוגי הרעש הקיימים ולעוצמתם כאשר רעש נמדד ברמות של דציבל. רמה סבירה של קול היא בדרגה של עד שישים דציבלים, עוצמת קול גבוהה יותר נחשבת כרעש חזק ומטריד ורעש ברמה של למעלה משמונים דציבלים עלול לגרום לנזק גופני ופיזי, לשם ההדגמה, אדם הנחשף לרעשים בעוצמה הגבוהה ממאה ועשר דציבלים למשך פרק זמן של מספר דקות, עלול ללקות בבעיות שמיעה. מתוך כך עולה כי לפרוצדורות קבועות של מדידת רעש, באזורים בהם ישנה אפשרות או ישנו חשד לקיומן של רמות דציבלים גבוהות מהמקובל והתקין, יש חשיבות אמיתית למניעת נזק ארוך טווח ולעיתים בלתי הפיך הן ליכולת השמיעה ולאיכותה והן לפעילות המוחית הסדירה.

בדיקות מדידת רעש סביבתי, אותן מבצעת חברת אקוצ'ק, המעבדה לדיגום סביבתי תעסוקתי, נחוצות על מנת לזהות אם קיימת בעיה ולמצוא דרכי פתרון בהתאם. הבדיקות הקיימות בתחום נחלקות לשני סוגים: רעש הולם ורעש נישא. הסוג הראשון, רעש הולם, מתייחס לאלו הנגרמים כתוצאה מאקוסטיקה גרועה במבנה, כמו למשל, גרירת רהיטים והסוג השני, רעש נישא, מתייחס, בין השאר, לקולות הנישאים באוויר דוגמת רכבים, מוזיקה, פעולת קדיחה ועוד. משך הבדיקה נקבע על פי סוג המפגע ותדירותו. כאשר מדובר ברעש המופיע בפרקי זמן קבועים, היא תימשך בהתאם לזמנים בהם הוא מופיע. רעש הנמשך פרקי זמן ארוכים ומשתנים ידרוש בדיקה ממושכת יותר, לעיתים במשך מספר ימים ולילות, על מנת לוודא שאינו עובר את הרמה המותרת.

כאשר מזמינים בדיקת מדידת רעש מחברת אקוצ'ק, אפשר להיות סמוכים ובטוחים כי מי שיבצע את הבדיקות הללו יהיו מומחים מורשים ומוסמכים, ותוצאות הבדיקות תהיינה קבילות בכל מקרה של הגשת תביעה או תלונה לגורמי אכיפת חוק.

 

 

 


| בדיקת רעש || אקוצק |

 


   
   
סל קניות
אין פריטים בסל

 

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב בנייה וקידום אתרים