<< חזרה למאמרים

 

מאמר בנושא ביטוח

דרישות ותנאי מיגון בביטוח דירה     

דירה היא על פי רוב הפריט היקר ביותר אותו רוכשים אנשים בימי חייהם, והפריט אשר אובדנו עלול לפגוע באופן החזק והישיר ביותר באיכות החיים. לכן, חשוב להקפיד ולבטח את הדירה או הבית בביטוח דירה הכולל ביטוח מבנה לדירה וביטוח תכולת דירה. לעתים, רכישת ביטוח מבנה לדירה מתבצעת במסגרת פוליסת ביטוח משכנתא, אולם ניתן להעביר את הפוליסה הזו לפוליסה פרטית, בהסכמת הבנק, על מנת להמנע מתשלום כפל דמי השתתפות עצמית ולקבל הנחה על מחיר ביטוח דירה כולל. כאשר רוכשים פוליסת ביטוח דירה, חברת הביטוח תבוא לעיתים קרובות בדרישות מיגון לדירה מהמבוטח. קבלת פיצוי עבור מקרה ביטוחי מותנת לא רק בתשלום דמי הפרמיה אלא גם בהתקנת אמצעי המיגון שנדרשו על ידי החברה המבטחת.

 

מה הם אמצעי המיגון אותם עשויה חברת הביטוח לדרוש?  

בכדי להבין מהם אמצעי המיגון הנדרשים חשוב להבין בפני מה מגנה פוליסת ביטוח דירה, מה הם מקרי הביטוח המכוסים על ידה. מקרי הביטוח נחלקים לנזקים כתוצאה מפגיעות זדון, כגון פריצה לדירה, נזקי טבע כשריפה או שטפון, וסעיפי הרחבה המכסים נזקי צנרת. 

לרוב, סעיפי המיגון יחולו על מקרי הביטוח הקשורים בנזקי הזדון, אולם רצוי להשתמש גם באמצעי מיגון כנגד סכנת שריפה, לדוגמה, על ידי הצטיידות במטף כיבוי אש, דאגה לשמירת תקינותם של מכשירי החשמל וכן להתקין גלאי עשן ואש.

 

את אמצעי המיגון המקושרים לנזקי זדון ניתן לחלק למספר סוגים: 

1. אמצעי מיגון לדלתות 

2. אמצעי מיגון לחלונות 

3. אזעקה 

4. כספת

 

אמצעי מיגון לדלתות יגדירו את החומר ממנו עשויה הדלת (עץ או פלדה) וכן את סוג המנעול או המנעולים המותקנים על הדלת. אמצעי המיגון לחלונות כוללים סורגים. לאחרונה, פיתוח הנוגע לתריסים חשמליים מאפשר להגדיר תריס חשמלי, בו הפיתוח (נצרה) מותקן, כתחליף לסורגים. הפיתוח כולל נעילת התריס החשמלי בסגירתו דבר שאינו מאפשר את פתיחתו מבחוץ. 

אזעקות לבית נעות על טווח רחב: ישנן אזעקות חיצוניות הפועלות על בסיס הגנה על החלונות או על היקף הבית החיצוני. אזעקות אלו יעילות כאשר מדובר על הגנה בלילה לדוגמה, שעה בה דיירי הבית נמצאים בבית ולא ניתן להפעיל גלאי נפח. סוג אזעקה אחר מבוסס על גלאי נפח ומיועד להפעלה כאשר הבית ריק מדיירים. 

במידה וקיימות חיות מחמד בבית ניתן להסתפק בהתקנת מערכת אזעקה חיצונית או להתקין גלאים מיוחדים היודעים לזהות חיות ולהתעלם מהן. 

אפשר לחבר אזעקה למערכת מוקד או סיורי בטחון ואבטחה. במצב זה, כאשר האזעקה מופעלת מוקפצים אנשי המוקד אל מקום האזעקה. 

כספות נדרשות במידה ומוחזקים בבית חפצי ערך קטנים דוגמת תכשיטים או מטבעות זהב. במקרה זה רצוי לשמור על חפצים אלו בכספת מיוחדת אשר גם לה ניתן להתקין אמצעי מיגון מיוחדים.

 

על פי מה קובעת חברת הביטוח אילו אמצעי מיגון יש להתקין בדירה? 

קיימים מספר פרמטרים שונים על פיהם קובעת חברת הביטוח את אמצעי המיגון אותם היא דורשת להתקין.

הפרמטר הראשון הוא מיקום הדירה. קל יותר לפרוץ לבית פרטי, דירה בקומת קרקע או דירת גג. בדירות מסוג זה אמצעי המיגון אותם תדרוש חברת הביטוח יהיו גבוהים יחסית לדירות בקומת ביניים אליהן קשה יותר לפרוץ. דרישות אלו יכללו לרב סורגים או תריסים חשמליים ולפעמים גם אזעקה המחוברת המוקד, בהתאם לסכום הביטוח והרכבו. 

פרמטר נוסף הוא גובה סכום הביטוח והרכב תכולת הדירה. סכום הביטוח נקבע בהתאם לערכם של החפצים הנמצאים בבית. מטבע הדברים, ישנם דברים אשר יותר קורצים לגנבים: תכשיטים, מזומנים, או כל דבר קטן אחר שהוא בעל ערך רב. אמנם ניתן גם לגנוב ספות או מקררים, אך ביצוע גניבה כזו הינו סבוך לעומת נטילת טבעת והחבאתה בכיס. 

כאשר סעיף כיסוי התכשיטים במסגרת ביטוח דירה הוא גבוה, חברות הביטוח יהיו קשיחות יותר בדרישות המיגון שלהן, ויכללו לרב גם כספת בדרישות אלו. ככל שסעיף התכשיטים גבוה יותר, כך מיגון הכספת ומידת התיחכום שלה בדרישות המיגון יעלו. גם כאשר סכום הביטוח גבוה, דרישות המיגון יוקשחו. 

המיגון הוא לא רק לטובת חברות הביטוח אלא גם לטובת בעלי הדירות. ככל שאמצעי המיגון טובים יותר כך קטנים הסיכויים לפריצה לבית וגזלת הרכוש עליו עמלו הדיירים לרכוש.


| קולנוע ביתי || מצלמות אבטחה || אזעקות || בית חכם || אינטרקום |

 


   
   
סל קניות
אין פריטים בסל

 

בניית אתרי אינטרנט אינטראקטיב בנייה וקידום אתרים